POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

I bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika? odbędzie się wirtualnie!

16 maja w Tychach miał odbyć się pierwszy bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika?. W ramach wydarzenia zaplanowano bieg główny oraz biegi dla dzieci. Dochód z wydarzenia miał zostać przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Jak informują organizatorzy, ze względu na koronawirusa bieg się odbędzie, ale... wirtualnie! Jak to zostanie zorganizowane?

I bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika? w Tychach


Bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika? odbędzie się wirtualnie w dniach 16-17 maja. W tym samym terminie zorganizowane zostaną biegi dziecięce. Organizatorzy dopuszczają kilka form realizacji biegu:
  • Jeżeli masz gdzie i jak bezpiecznie pobiec i nie narusza to przepisów aktualnych na dzień biegu - to biegnij maksymalnie przez 30 minut;
  • Jeżeli masz obawy związane z wyjściem, wykonaj bieg w obrębie swojej działki, domu, mieszkania lub zamień go na inną aktywność treningową.


Po ukończeniu biegu uczestnicy mogą wrzucić screeny zdjęć z biegu na swoje profile społecznościowe (FB lub Instagram) i oznaczyć je hasztagami: #dogonicswietlika lub na stronę wydarzenia Facebooku.

W biegu głównym istnieje możliwość przebrania się: interpretacja własna pod kątem motywu biegu - świetlik. Z kolei w biegach dziecięcych istnieje możliwość przebrania się za motywem superbohatera jako osoby, która pomaga pacjentom hospicjum.

Każdy uczestnik otrzyma numer startowy w wersji elektronicznej (do pobrania ze strony wydarzenia na fb). W biegach dziecięcych każdy uczestnik otrzyma dyplom (do pobrania ze strony wydarzenia na fb), zaś w biegu głównym każdy uczestnik otrzyma medal. Będzie możliwość odbioru osobistego (szczegóły będą podane na stronie wydarzenia na fb) lub wysyłką (dodatkowa opcja płatna 10zł).

Cena pakietu startowego:
  • Biegi dziecięce minimum 5 zł - przelewem do 11 maja lub minimum 10 zł - przelewem do 18 maja;
  • Bieg główny minimum 20 zł - przelewem do 11 maja lub minimum 30 zł - przelewem do 18 maja + 10 zł za wysyłkę medalu (możliwość odbioru osobistego w Tychach);
  • Koszulka biegowa 50zł (opcja dodatkowa - szczegóły na stronie wydarzenia).


Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?
  • Bo bieg jest imprezą charytatywną, a dochód z niego ma pomóc w rozbudowie Dziennego Oddziału Opieki dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci o salę rehabilitacyjną;
  • Bo będziecie uczestniczyć w wyjątkowym wirtualnym biegu;
  • Bo każdy, kto weźmie udział w biegu, bez względu na jego formę, otrzyma elektroniczny numer startowy oraz dyplom/medal;
  • Bo warto, dbając o własne zdrowie i kondycję, pomagać innym.


Organizatorem biegu jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo" w Tychach we współpracy z Szkołą Podstawową nr 17 w Tychach oraz wolontariuszami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach.

BM / tychy.info